جستجو

ادامه آشنایی با ابزارهای طراحی

یکی از مهم ترین بخش ساخت انیمیشن طراحی کاراکتر و فضای زمینه است. طراحی و رنگ آمیزی در نرم افزار موهو به آسانی قابل انجام است و با امکانات و ابزارهای متعددی این امکان را برای کاربرانش مهیا کرده است. در این ویدئو به معرفی باقی این ابزارها پرداخته و کار با آنها را آموزش می دهیم.

آموزش ویدئویی ابزارهای طراحی در موهو

ابزار حذف خطوط (delete edge)

از این ابزار برای حذف منحنی های طراحی شده در لایه وکتور استفاده می کنیم.

آهنربا (magnet)

برای جابه جایی نقاطی استفاده می شوند که تحت قدرت ابزار باشند. از آهنربا در فریم صفر و سایر فریم های انیمیشن می توان استفاده کرد.

بلاب براش

طراحی لکه های رنگی، رنگ آمیزی اشکالی که با فری هند طراحی شده اند با ابزار بلاب براش به راحتی قابل انجام است.

پاک کن (eraser)

برای پاک کردم منحنی ها در لایه برداری(وکتور) استفاده می شوند. با گرفتن دکمه (Alt) و کشیدن موس به چپ و راست میتوان سایز پاک کن را کم و زیاد کرد

کاهش دهنده نقاط(point reduction)

گاهی هنگام طراحی اشکال تعداد نقاط بیشتر از مقدار مورد نیاز می شود. در این هنگام با ابزار کاهش دهنده نقاط روی شکل مورد نظر می کشیم و تعداد نقاط به اندازه مورد نیاز کاهش می یابد.

اسکتر براش

برای پاشیدن( اسپری کردن) برخی اشکال مانند حباب ها، حشرات ، ستارگان و … در زمینه استفاده می شود. همچنین امکان تنظیم سایز برای اشکال وجود دارد.

پرسپکتیو

ایجاد آسان حالت پرسپکیتو برای اشکال ساخته شده در موهو با این ابزار امکان پذیر است. می توانیم در هر جهت اشکال را به حالت پرسپکتیو ببری

نویز

ایجاد نویز برای اشکال طراحی شده در لایه برداری موهو با هر بار کشیدن به سمت راست نویزها را بیشتر کنید. اما دیگر بازگشتی در کار نیست. برای برگشت به حالت قبلی می توانید از ( Ctrl+Z ) استفاده کنید.

فری هند

به صورت آزادانه هر چیزی را که میخواهید طراحی کنید. تنظیمات پیشرفته این ابزار به شما کمک می کند تا بتوانید به طرح دلخواهتان برسید. تنظیماتی چون نرمی قلم ، اعمال فشار قلم هنگام استفاده از قلم نوری، کاهش پوینت ها، و باریک شدن نوک قلم در انتها و ابتدای طراحی

179 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *